پیشنهاد انتخاب کتاب برای دوران قرنطینه

همیشه نداشتن وقت دلیل یا بهانه ای برای ما بوده تا کمتر کتاب بخوانیم. حالا قرنطینه خانگی برای پیشگیری از گسترش کرونا بهانه نداشتن وقت را از ما گرفته و می توانیم بیشتر کتاب بخوانیم.

پیشنهاد انتخاب کتاب برای دوران قرنطینه

همیشه نداشتن وقت دلیل یا بهانه ای برای ما بوده تا کمتر کتاب بخوانیم. حالا قرنطینه خانگی برای پیشگیری از گسترش کرونا بهانه نداشتن وقت را از ما گرفته و می توانیم بیشتر کتاب بخوانیم.

پیشنهاد انتخاب کتاب برای دوران قرنطینه

«جنگ و صلح» و «آنا کارنینا»

لو تولستوی

کتاب جنگ و صلح حکایت از روزهای جنگ فرانسه‌ و روسیه دارد، دورانی که مردم این دو کشور درگیر جنگ و کشورگشایی بوده و از روزهای تلخ و تاریک تاریخ دنیاست.

دریافت کتاب جنگ صلح

تولستوی در رمان آنا کارنینا شرح حال روابط میان خانواده‌های روسی در طبقه اشراف، در قرن نوزدهم را روایت می‌کند.

دریافت کتاب آنا کارنینا

برادران کارامازوف و جنایت و مکافات 

فئودور داستایفسکی

«رمان برادران کارامازوف داستان پدری به نام فئودور پاولوویچ کارامازوف و چهار پسرش به نام‌های دمیتری فیودوروویچ، ایوان، آلیوشا یا آلکسی و اسمردیاکوف است که هر یک با انگیزه‌های شخصی نقشه نابودی و مرگ پدر را می‌کشند.

دریافت کتاب برادران کارامازوف

داستایفسکی در کتاب جنایت و مکافات درباره‌ی مبارزه‌ی خیر و شر بحث می‌کند. او دید عمیقی از جزئیات چالش‌های روحی و روانی انسان به خوانندگانش می‌دهد و به همین دلیل است که رمان جنایت و مکافات در فهرست ده رمان برتر تمام تاریخ انتخاب شده است.

دریافت کتاب جنایت مکافات

دن کیشوت

میگول سروانتس

یقینا معروف‌ترین کتاب در تاریخ ادبیات اسپانیایی، دن کیشوت نجیب‌زاده نابغه لامانچا اثر میگل دِ سروانتس، اولین رُمان مدرن است. بسیاری آن را برجسته‌ترین اثر ادبی در بین همه رمان‌های کلاسیک در جهان می‌دانند.

دریافت کتاب دن کیشوت

وداع با اسلحه

ارنست همینگوی

«وداع با اسلحه» یکی از مشهورترین آثار ارنست همینگوی(۱۹۶۱-۱۸۹۹)، نویسنده‌ی آمریکایی برنده‌ی جایزه‌ی نوبل ادبیات است. این اثر که سومین رمان همینگوی محسوب می‌شود، از تجربیات شخصی او حین خدمت در جبهه‌ی ایتالیا در جنگ جهانی اول سرچشمه می‌گیرد.

دریافت وداع با اسلحه

«دکامرون» 

جوانی پوکاچیو

داستان هفت زن و سه مرد را روایت می‌کند که با شیوع طاعون، فلورانس را ترک کرده و به خانه‌های ییلاقی اطراف شهر پناه می‌برند و در آن جا برای این که ذهن خود را از این واقعه منحرف کنند به قصه‌گویی برای یکدیگر می‌پردازند.

دریافت کتاب دکامرون

پیرمرد و دریا 

ارنست همینگوی

همینگوی در پیرمرد و دریا شکوه قلمرو دریا را با افت و خیز زندگی دراز یک صیاد در هم می­آمیزد و از این آمیزش زندگینامه ای سرشار از اندوه برای صیادی از پا افتاده فراهم می کند. برخی از نقادان گفته‌اند ‌این کتاب با موبی دیک اثر هرمان ملویل برابری می کند.

دریافت کتاب پیرمرد و دریا

زوربای یونانی

نیکوس کازانتاکیس

داستان زوربای یونانی داستان تقابل دو نوع فلسفه‌ی زندگی است. زندگی زوربا که زندگی‌ای آزاد و رها داشته و تجربیات فراوانی در سراسر جهان دارد و زندگی مردی که سال‌های زندگی‌اش را میان کتاب‌ها گذرانده است.

دریافت کتاب زوربای یونانی

مرد صدساله ای که از پنجره فرار کرد و ناپدید شد

یوناس یوناسن

روایتی است سراسر مفرح و شگفت‌انگیز که قدرت تخیل و طنز نویسنده باعث می‌شود لحظاتی از دنیای شلوغ امروز فارغ شویم و رمانی طنزگونه که با سیاست و تاریخ گره خورده است را در دست بگیریم

دریافت کتاب مرد صدساله ای که از پنجره فرار کرد ناپدید شد

«دختر بی سوادی که حساب و کتاب بلد بود»

یوناس یوناسن

با دختر سیاهپوست آفریقایی آشنا می‌شویم که از پست‌ترین کار که پاک کردن فاضلاب و حمل مدفوع باشد، با اتکا به مهارت محاسباتی ذاتی خود، به درمی‌آید و به یمن بعضی از شانس‌ها، به ناگاه سازنده بمب‌اتمی می‌شود!

دریافت کتاب دختر بی سوادی حساب کتاب بلد بود

«کلیدر»

محمود دولت‌آبادی

کلیدر (Kelidar) داستانی حماسی درباره‌ی زندگی روستایی یک خانواده کرد (کرمانج) ایرانی است که در روستای اطراف سبزوار زندگی می‌کند. داستان و اتفاقات کتاب بر اساس واقعیت شکل گرفته است. 

دریافت کتاب کلیدر

دایی جان ناپلئون 

ایرج پزشکزاد 

این رمان با قلمی طنز یک داستان عاشقانه را روایت می‌کند و با قلمی نقاد جامعه‌ی ایران را نقد می‌کند. پزشکزاد درون مایه‌ی اصلی کتاب را «رویارویی طبقه‌ی قدیمی و الگوهای ملی جامعه با جوانان تحصیل‌کرده» می‌داند.

دریافت کتاب دایی جان ناپلیون

خون‌خورده 

مهدی یزدانی خرم

داستان کتاب سرگذشت پنج برادر در بازه‌ی زمانی بین سال‌های 1360 تا 1367 است. و سرنوشت آن‌ها را که با مرگ گره‌خورده در میان جریان‌های تاریخی، سیاسی و عاشقانه به تصویر می‌کشد. 

دریافت کتاب خون خورده

پاییز فصل آخر سال است 

نسیم مرعشی

داستان روایت گر زندگی سه دختر با نام های روجا، لیلا و شبانه است که دغدغه ها و آرزوهای مختلف دارند. مشکلات عاطفی، اجتماعی و مهاجرت، بزرگ ترین مشکلات این سه شخصیت را شامل می شود. 

دریافت کتاب پاییز فصل آخر سال است 

من او

رضا امیرخانی

منِ او، قصه ماجرایی است عاشقانه از فرزند یکی از خانواده‌های اصیل و قدیمی تهرانِ دهه 1310-1320 خورشیدی. عشق فرزند خانواده‌ای ثروتمند، خانواده فتاح، به دختر خانواده‌ای که خدمتکاری این خانواده را می‌کنند.

دریافت کتاب من او

همسایه‌ها

احمد محمود

روایتگر استان زندگی پسرکی 15 ساله به نام خالد را پیش از کودتای 28 مرداد و دوران نهضت ملی شدن نفت و همچنین به قدرت رسیدن مصدق است. این کتاب به عنوان یکی از برجسته‌ترین آثار ادبیات معاصر ایران شناخته می‌رود.

دریافت کتاب همسایه‌ها

گاهِ ناچیزیِ مرگ

محمدحسن علوان

رمان‌نویس جوان عرب، رمان زندگی ابن عربی عارف مشهور را در سال ۲۰۱۷ در تورنتو کانادا نوشت و همان سال هم به‌خاطرش برنده بوکر عربی شد. این کتاب نه تنها یک بیوگرافی کامل بلکه روایتی جذاب و دلربا با زبانی روان و شیرین است. 

دریافت کتاب گاه ناچیزی مرگ

نام من سرخ

اورهان پاموک

روایت زندگی نقاشان دربار عثمانی در زمان سلطان مراد سوم است. گروهی از نقاشان به دستور پادشاه به اصول نقاشی اروپایی روی می‌آورند درمقابل آن‌ها گروهی هستند که پایبند به اصول سنتی و شرقی هستند. 

دریافت کتاب نام من سرخ

دستورالعمل استفاده صحیح از ماسک جهت پیشگیری از ابتلا به کرونا

دستورالعمل استفاده صحیح از ماسک جهت پیشگیری از ابتلا به کرونا

توصیه‌های عمومی در محیط کارجهت جلوگیری از ابتلا به کرونا

توصیه‌های عمومی در محیط کارجهت جلوگیری از ابتلا به کرونا

پیشگیری از ابتلا به کرونا در محیط آشپرخانه

پیشگیری از ابتلا به کرونا در محیط آشپرخانه

 توصیه‌هایی برای نگهبانان در زمان کار جهت جلوگیری از ابتلا به کرونا

 توصیه‌هایی برای نگهبانان در زمان کار جهت جلوگیری از ابتلا به کرونا

زباله‌ها را چگونه جمع آوری کنیم تا به کرونا مبتلا نشویم

زباله‌ها را چگونه جمع آوری کنیم تا به کرونا مبتلا نشویم

استاپ کرونا چیست؟!

استاپ کرونا عنوان وب سایتی است که سعی دارد تا تا با آگاه سازی هر چه بیشتر افراد مختلف جامعه، میزان گسترش ویروس کرونا، در سطح جامعه را کاهش دهد یا محدود کند.
استاپ کرونا وب سایت مرجع و علمی ویروس کرونا است. اخبار، آموزش‌ها و مقالات پیرامون ویروس کرونا را از استاپ کرونا دنبال کنید.

آغاز فاز سوم تحقیقات بالینی یک دارو در بیماران کروناویروس 2019

شرکت گیلیاد دو مطالعه فاز سوم بالینی را برای داروی تحقیقاتی ضدویروسی خود، با نام رمدسیویر (Remdesivir) در بزرگسالان مبتلا به بیماری COVID-19 شروع کرد.

تلاش یک شرکت بیوتک دیگر برای ساخت واکسن کروناویروس

رقابت برای کشف واکسن برای کروناویروس ووهان یا همان SARS-CoV2 ادامه دارد و حالا شرکت کوچک بیوتکنولوژی Novavax چهارشنبه اعلام کرد که …

در جستجوی درمان و واکسن برای بیماری کرونا 2019

در حال حاضر واکسن یا دارویی برای پیشگیری از ابتلا یا درمان COVID-19 در دسترس نیست. داروها و واکسن‌ها در فاز تحقیقاتی هستند و مجوز ورود به بازار دارویی را ندارند.

تحقیقات یک واکسن کروناویروس وارد مرحله بالینی شد

شرکت Moderna، اولین ویال واکسن کروناویروس خود، mRNA-1273 را به انیستیتوی آلرژی و بیماری‌های عفونی (NIAID) فرستاده است.

orchidpharmed
twitter
instagram
aparat

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت زیست ارکید فارمد است | © ۱۳۹۸ . جهت برقراری ارتباط با ما می‌توانید با ایمیل stopcorona@orchidpharmed.com در تماس باشید.

telegram
twitter
instagram
aparat
orchidpharmed
cinnagen
stopcorona

تمامی حقوق این وب سایت
متعلق به شرکت زیست ارکید فارمد است | © ۱۳۹۸

جهت برقراری ارتباط با ما می‌توانید با ایمیل stopcorona@orchidpharmed.com در تماس باشید.